Naturalne Organiczne Vademecum Odchudzania Szkoła

Otyłość – przyczyny , leczenie , konsekwencje , rodzaje , brzuszna

Przyczyny otyłość , leczenie , konsekwencjeNigdy nie jest łatwo mówić o otyłości. Dla wielu jest to po prostu zły styl życia, ale w rzeczywistości dla społeczności naukowej i dla naszego społeczeństwa jest to teraz chroniczne zaburzenie. 50 lat temu nikt nigdy nie pomyślałby, że otyłość zostanie sklasyfikowana jako choroba. Jednak teraz jest to prawdziwy problem, który wielu lekarzy stara się wyeliminować każdego dnia.

Aby określić, czy przypadek nadwagi może wkrótce doprowadzić do otyłości, musimy obliczyć tzw. masę tłuszczową ciała (BMI). Czynnik ten jest dynamiczny i zależy nie tylko od wagi, ale także od wieku i wzrostu osoby. Istnieją również inne czynniki, które pozwalają na bardziej precyzyjną analizę, takie jak obwód brzucha i styl życia. W ten sposób można prześledzić ilość kalorii, które mają być brane codziennie, aby pozostać w formie, utrzymać ciało w energii, a nie tuczone.

Otyłość – przyczyny

Przyczyny otyłości są liczne i mogą się różnić w zależności od tematu. Początkowo otyłość prezentuje się jako nadwaga. Jest to bardzo delikatna faza, właśnie dlatego, że brak reakcji w czasie może się pogorszyć, aż do momentu, gdy przekształci się ona w otyłość, a następnie będzie wymagała jeszcze większego wysiłku. Przyjmowanie większej ilości kalorii niż te, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu, zwykle powoduje nagromadzenie tłuszczu. Jest on osadzany w różnych miejscach naszego ciała, szczególnie na udach, ramionach i brzuchu.

Czasami jest to samo gorączkowe życie, które paradoksalnie prowadzi nas do stanu otyłości. Czujemy się bardziej leniwi, niechętnie stosujemy zdrową dietę, a stres prowadzi nas do poszukiwania komfortu w fast foodach. Po całym dniu spędzonym w biurze nikt nie poczułby się lepiej jedząc brokuły czy szpinak. Wysokotłuszczowe, wysokokaloryczne potrawy, takie jak smażenie i czekolada, pozwalają naszym mózgom odpocząć.

Inną bardzo ważną przyczyną jest brak ruchu. Niewiele osób ma czas, by pójść na siłownię, a nawet jeśli tam pójdą, jeszcze mniej osób wie dokładnie, co robić. Konieczne jest spalenie pewnej liczby kalorii, ale również przemienne cardio do innego rodzaju treningu, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Otyłość – leczenie

Leczenie otyłościNiestety, nie ma z góry zdefiniowanego lekarstwa na otyłość. Odzyskiwanie i rehabilitacja jest procesem długotrwałym, który wymaga różnych podejść, w szczególności w zależności od pacjenta. Z pewnością pierwszym i najważniejszym krokiem jest określenie przyczyn otyłości. Czynniki środowiskowe, rodzinne, żywnościowe i społeczne…. jest wiele aspektów do rozważenia, a ten sam pacjent może być ofiarą połączenia tych samych czynników. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby najpierw zbadać psychologiczne przyczyny otyłości. Ważne jest również zrozumienie, jakie są tego konsekwencje dla umysłu pacjenta. Czując się zawstydzeni swoją sytuacją, mogą być mniej skłonni do znalezienia lekarstwa.

Kluczem do sukcesu może być zbilansowana dieta i zdrowe ćwiczenia, a następnie wykwalifikowany trener osobisty. Jednakże, będą one skuteczne tylko wtedy, gdy będzie im towarzyszyć analiza psychiki pacjenta. Przede wszystkim ważne jest zaszczepienie kultury zdrowej żywności od najmłodszych lat. Nie jest przypadkiem, że dzieci szczególnie cierpią na otyłość. Przekąski, czekolada i inne wysokokaloryczne produkty spożywcze są z pewnością bardzo atrakcyjne dla dzieci, również dzięki ukierunkowanemu marketingowi tylko dla nich. Wystarczy pomyśleć o fast footach, które z zabawnymi i kolorowymi maskotkami oraz hołdami dla idołów dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych.

Dlatego głównym sposobem leczenia otyłości u dzieci powinny być ćwiczenia fizyczne i kultura zdrowej żywności. Dziecko, które uczy się, co jest dobre dla jego ciała i co jest dla niego złe, automatycznie stanie się dorosłym, który wie, jak wybrać, co jeść. Należy zawsze pamiętać, że otyłość może prowadzić do śmierci. W bardzo poważnych przypadkach uczestnicy tracą autonomię i muszą przejść jedynie operację, aby zmniejszyć rozmiar żołądka. Kolejnym krokiem jest dalsza operacja, mająca na celu zmniejszenie nadmiaru skóry w miejscach krytycznych, właśnie tam, gdzie wcześniej osiadła tkanka tłuszczowa. Krótko mówiąc, otyłość jest z pewnością problemem, którego nigdy nie należy pomijać w żadnych okolicznościach.