Naturalne Organiczne Vademecum Odchudzania Szkoła

Zespół Turnera – przyczyny , objawy , leczenie

Zespół Turnera to wrodzona choroba rodzicielska stwierdzana tylko u kobiet. Przedmioty te nie mają chromosomu X lub, jeśli jest obecny, nie jest w pełni rozwinięty. W 90 procentach przypadków kobiety cierpiące na zespół Turnera mają zaburzenia równowagi hormonalnej. Jest to jeden z pierwszych dzwonów ostrzegawczych, wraz z kilkoma cechami fizycznymi bardzo wspólnymi dla wszystkich tych przedmiotów. Niepłodność jest kolejnym objawem, którego nie należy zaniedbywać, jeśli uważasz, że cierpisz na ten szczególny zespół.

W wielu przypadkach, to właśnie kształt szyi alarmuje lekarzy. W rzeczywistości jest krótsza i lepka od najmłodszych lat. Wraz ze wstrzyknięciami hormonalnymi w celu kontrolowania skutków zespołu, możliwe jest wykorzystanie operacji chirurgicznych do działania na cechy fizyczne, które odróżniają osoby cierpiące na zespół Turnera. Dotyczy to również plam na skórze, lepkiego tułowia oraz krótszych niż przeciętne kończyny dolne i górne (nogi i ramiona). Są one również powszechne w przypadku przedwcześnie urodzonych dzieci, do tego stopnia, że bardzo łatwo jest wymienić te dwa warunki przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych analiz.

Przyczyny zespołu Turnera

zespół-turnera-przyczyny

Normalnie, kobieta ma układ chromosomalny XX. Kobieta, która cierpi na zespół Turnera, z drugiej strony, ma tylko chromosom X. Nie ma prawdziwej przyczyny dla zespołu Turnera. Przyjmuje się, że jego pochodzenie jest genetyczne, ale do tej pory nie ma wystarczających danych. Każdego roku około 2500 badanych kobiet ma zespół Turnera. Prawdopodobnie liczba ta jest znacznie wyższa w rzeczywistości. Jednakże. Biorąc pod uwagę niemożność zdiagnozowania zespołu w odpowiednim czasie, mogą wystąpić przypadki, w których osoba, której to dotyczy, umrze, naturalne lub nie, zanim odkryje, że cierpiała w życiu. Większość podmiotów, które stają się podejrzane i robią analizy w tym zakresie, są rzeczywiście zainteresowani badaniem innych problemów, takich jak brak miesiączki, problemy hormonalne i niepłodność.

Objawy zespołu Turnera

zespół-turnera-objawy

Możesz zdiagnozować ten zespół już od pierwszych objawów. Skutkuje to ukierunkowanym i natychmiastowym leczeniem, które może znacząco poprawić jakość życia tych, którzy na nie cierpią. Zespół Turnera jest zazwyczaj diagnozowany w okresie dojrzewania. Nie da się tego wcześniej ujawnić, ponieważ jednym z pierwszych objawów jest brak pierwszej miesiączki. Istnieją kobiety, które mogą tylko zauważyć, że cierpią na ten zespół po 30 roku życia, być może badając przyczyny ich niepłodności lub wczesnej menopauzy. Innym objawem jest mały wzrost, co najmniej 20 cm poniżej średniej dla kobiet. Nawet w okresie dojrzewania, osoby cierpiące na zespół Turnera nie są świadkami żadnego szczególnego rozwoju ich ciała. W szczególności jest to szyja, która pojawia się bardziej coto, a następnie kończyny i biust. Inne dzwonki alarmowe mogą być nietypową formą paznokci lub plam na skórze. Niektóre z tych objawów można znaleźć już w dzieciństwie. Nie jest przypadkiem, że dzieci urodzone z niedowagą lub z dziwnymi konformacjami karku są natychmiast poddawane specjalnym testom. Należy również zauważyć, że zespołowi Turnera często towarzyszą inne dolegliwości, takie jak nadciśnienie tętnicze, problemy z nerkami, insulinooporność, cukrzyca typu 2 i wady serca.

Leczenie zespołu Turnera

Dzięki niektórym objawom możliwe jest rozpoznanie zespołu Turnera od wczesnego dzieciństwa. W rzeczywistości istnieją pewne cechy fizyczne, które mogą być pierwszym sygnałem alarmowym. Należy podkreślić, że tylko kobiety cierpią na ten zespół i że większość przypadków występuje w Polsce. Jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia zespołu Turnera są codzienne zastrzyki z hormonami. Są one przepisywane od szóstego roku życia, ale w niektórych poważnych przypadkach można zacząć wcześniej. Podawane hormony są w przeważającej mierze żeńskie, a ich działanie wpływa na funkcjonowanie jajników. Celem tej terapii zespołu Turnera jest zatem zrekompensowanie wady wrodzonej chromosomu, ale przede wszystkim ograniczenie szkód spowodowanych brakiem równowagi hormonalnej u kobiet. Prowadzi to do doskonałych wyników, szczególnie w leczeniu wad serca i dróg moczowych.